Tábory - informace
  
  

Zapsaný spolek LDT Zblovice pořádá každoročně letní dětský tábor pro děti ve věku od 7 do 14 let. Tábor není jednostranně zaměřen. V programu je kladen důraz na aktivní pobyt dětí v přírodě, získání základních táborových dovedností, hraní her, osvojení sportovních dovedností (jízda na lodích, plavání, míčové hry) a poznání okolí tábora.

Stravování:
zajišťuje zkušený personál pod vedením kuchařek ze školní jídelny. Denně je podáváno minimálně 5 jídel (snídaně,svačina,oběd,svačina,večeře), což ovšem někdy doplňuje ještě druhá a třetí večeře, protože např. při diskotéce pěkně vytráví. Pitný režim je přizpůsobován počasí (teplý čaj, šťáva) a pití je dětem samozřejmě k dispozici 24 hodin. Jediným vážným nedostatkem je, že po 16 dnech na táboře musí někteří jedinci odjíždět domů v teplákách, protože nedopnou vlastní kalhoty. Jó svíčková, knedlo-zelo-vepřo, roštěnky, meruňkové knedlíky, krupičná kaše, buchty ale i buřtíky dělají své…..
 

Ubytování:
Děti jsou ubytovány v chatkách po třech, případně po čtyřech. Na koho nevyjde chatka bydlí ve stanu. Každý má pohodlnou molitanovou matraci. Ve stanech je vyvýšené dno, takže i za mokrého počasí se drží zejména kufr a boty v suchu a neplesniví. Pokud si v však v kufru některý jedinec nenechá mokré plavky a triko – to je potom kvalita.

 

Personál:
Tvoří bezvadná parta lidí, kteří táboru obětují prázdniny případně vlastní dovolenou. Téměř všechen personál prošel táborem od dítěte, přes praktikanta, oddílového vedoucího a ti kdož měli nejostřejší lokty to dotáhli na HV a ZHV, což je hlavní vedoucí a jeho zástupce. Veškerý táborový personál prochází před každým táborem populárním školením o práci s dětmi, zásadami první pomoci, školením požární ochrany a bezpečnosti práce. U kuchtiček je samozřejmostí zdravotní průkaz. Přesto, že první den tábora bývá vyhlášen zákaz veškerých zranění, případné odřené koleno vám perfektně ošetří zdravotnice z řad středního zdravotního personálu s dlouholetou praxí.
 

Úřady:
Každý kdo pořádá tábor musí splnit nemalé množství zákonných požadavků (samozřejmě pokud se jedná o solidního provozovatele). Proto naše práce začíná již v březnu a komunikujeme s nejrůznějšími úřady a institucemi, aby bylo na prázdniny vše jak má být. Samozřejmostí je ohlášení tábora na Zdravotním úřadu ve Znojmě. Dále musíme projednat lékařský dohled nad táborem, zajistit odvoz odpadků, odpadních vod, rozbor vody a pak hurá na tábor.

  
  
  
  LDT Zblovice, z. s. - Na Štěpnici 1123,  562 06  Ústí nad Orlicí
  Tel:(+420) 774 721 333                  email: ldtzblovice@centrum.cz